Izba niższa holenderskiego parlamentu przyjęła ustawę, która wprowadza w 2025 roku zakaz sprzedaży pojazdów zasilanych benzyną czy olejem napędowym. Jak podaje portal „DutchNews.nl” – dotyczy to również samochodów hybrydowych. Czy Holandia stanie się jeszcze bardziej ekologiczna?
Od 2025 roku możliwe będzie kupowanie i rejestrowanie samochodów elektrycznych lub napędzanych wodorem. Projekt nowych przepisów przeforsowany przez holenderską partię pracy (PvdA) wzbudza jednak kontrowersje.

Halbe Zijlstra, lider prawicowej, opozycyjnej partii VVD, zakaz sprzedaży samochodów spalinowych nazwał nierealnym i uznał, że wdrożenie planu za „szalone”. Apeluje też o wycofanie się rządu z porozumienia energetycznego.

Mowa o porozumieniu, które w 2013 roku holenderski rząd podpisał z około 40 organizacjami podejmując się promowania zieloną energię, ocieplania domów i zmniejszani emisję dwutlenku węgla.

Plany te sprawiają, że Holandia może się stać najbardziej ekologicznym państwem w Europie. Jednak czy wyrzeczenie nie jest zbyt duże, a zmiana praktycznie niemożliwa? Samochody elektryczne to przyszłość. Jednak stuprocentowe rozpowszechnienie ich od 2025 roku wydaje się niemożliwe.

źródło: Rynek Infrastruktury

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl