Holandia przyjmie tylko tych imigrantów, którzy na piśmie podporządkują się zasadom panującym w ich kraju.

Imigranci, którzy chcą osiedlić się w Holandii będą musieli podpisać kontrakt, w którym zobowiązują się do respektowania prawa holenderskiego. Imigranci mogą zostać ukarani (grzywną w wysokości nawet 1,250 euro) za niedostosowanie się do zasad obowiązujących w tym kraju, a nawet mogą stracić prawo do mieszkania w nim.

Camping (2)

Imigranci będą także zmuszeni do podpisania deklaracji w obronie „europejskich wartości”. Będą sprawdzani pod kątem integracji ze społeczeństwem i nauki języka holenderskiego. Pozostaje pytanie czym są wartości europejskie według Holendrów i czy muzułmanie będą chcieli ich bronić?

Minister pracy i polityki społecznej Lodewijk Asscheroświadczył, że rząd „zobowiązał się do zredukowania liczby uchodźców”. Według niego przyjęcie zbyt dużej liczby uchodźców będzie obciążeniem dla Holandii i wpłynie negatywnie na rynek pracy, mieszkalnictwo, a różnice kulturowe budzą największe obawy. W styczniu przyszłego roku Holandia odejmie prezydencję w Unii Europejskiej i chce wprowadzić surowsze podejście do imigrantów.

Z kolei premier Holandii Mark Rutte uważa, ze z powodu kryzysu migracyjnego Unia Europejska może upaść jak Imperium Rzymskie. „imperium Rzymskie nam pokazało coś, co wszyscy wiemy: wielkie imperia upadają, jeśli granice nie są dobrze chronione” – powiedział dziennikarzom w Brukseli.

źródło: ndie.pl