Gigantyczny pożar w strefie przemysłowej Huiskes Metal w Waalwijk. Straż Pożarna apeluje o zamknięcie okien i drzwi a także wyłączenie wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Dym może być szkodliwi dla zdrowia.W Huiskes Metal we wtorek wieczorem wybuchł pożar w strefie przemysłowej w Waalwijk. Pożar powoduje powstanie bardzo dużej ilości gęstego, duszącego i toksycznego dymu. Przyczyn pożaru w firmie recyklingowej , gdzie przetwarzane są elektro-śmieci, elektronika metale ciężkie, jest wciąż niejasna.
Pożar wybuchł około 18:40. Na szczęście o tej porze nie było nikogo na terenie budynku. Konstrukcja budynku sprawia, że pożar bardzo łatwo się rozprzestrzenia i jest tym trudniejszy do gaszenia. Rzeczniczka straży pożarnej Środkowej i Zachodniej Brabancji, podkreśla, że jest to bardzo groźny i trudny do opanowania pożar.Niedziela do Polski

Do gaszenia pożaru zostało wysłane kilkanaście jednostek straży pożarnej które z różnych stron budynku próbują ugasić płomienie ale, akcja jest bardzo utrudniona i strażacy mogą pracować tylko z pewnej odległości.

źródło: omroepbrabant.nl