Będąc w Holandii, tak jak zresztą w każdym innym kraju nie sposób wrócić bez pamiątek. Wszelkie zakupy warto robić w holenderskiej sieci sklepów Vroom & Dreesmann oraz sklepach firmy Hema. Osoby, które interesują się sztuką, w tanich księgarniach De Slegte, mogą w bardzo przystępnych cenach zakupić ciekawie wydane albumy zawierające reprodukcje znanych malarzy czy gwiazd światowej fotografii.
Będąc na wczasach w Holandii po prostu nie można nie kupić sławetnego gatunku sera niderlandzkiego czy bardzo tanich cebulek kwiatów. Najpopularniejszą pamiątką przywożoną przez większość turystów są klasyczne holenderskie chodaki. Osoby, które kochają tradycyjne ludowe wyroby również znajdą coś dla siebie. Co jakiś czas w większych miastach organizowane są okazyjne wyprzedaże towarów, można się wtedy obłowić w różne odważne ubrania, których z pewnością nie kupi się w Polsce.

busy do Holandii

Nie ma jednak złotego środka na pomysł na pamiątkę z podróży, bo każdy lubi co innego. Dla jednego szczytem marzeń byłyby wspomniane drewniane chodaki, ale ktoś inny ucieszyłby się z koszulki Ruuda van Nistelrooy’a. Pamiątkami, które zawsze cieszą się dużą popularnością są jakieś gadżety do domu, np. figurka, bądź ramka na zdjęcie, na którą to ilekroć spojrzymy przywodzi na myśl wspaniałe chwile spędzone w pięknej Holandii i przywołuje wspomnienia, które chyba są najlepsza pamiątką z każdej podróży.

 

(Visited 243 times, 1 visits today)