Wybierasz kurę, nadajesz jej imię, co miesiąc dostajesz 20 jajek. Kurnik w internecie alternatywą dla jajek z marketu? Sposób na biznes i odpowiedź na ekologiczny trend?Hoduj kurę online.

 

Jeśli spojrzymy na naszych zachodnich sąsiadów, to okaże się, że Niemcy coraz bardziej lubią wieś. Do ich spółdzielni rolniczych dołączają mieszkańcy miast, żeby móc pojechać na wieś, posiedzieć w gospodarstwie – dla kontaktu w rolnictwem i tańszych warzyw. Również w Polsce prowadzący gospodarstwa agroturystyczne mówią o tym, że goście z miasta coraz chętniej włączają się do prac. Blisko wsi i natury ma być zdrowiej i lepiej. W ten nurt postanowili najprawdopodobniej wpisać się założyciele strony internetowej zaadoptujkure.pl.

 

 

Chcesz mieć kurę, ale nie możesz jej osobiście hodować? Hoduj kurę online. „Wystarczy wybrać tę, która najbardziej się nam podoba, nadać jej imię i śledzić wszystko to, co się u niej dzieje dzięki regularnym transmisjom z Kurking TV, gdzie Pan Kura opowiada o życiu kurnika i sekretach hodowli kur”, piszą pomysłodawcy.

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Adopcja przewiduje miesiąc, kwartał albo rok. Należy wybrać kurę (lub kilka i stworzyć kurnik), a w kolejnym kroku można nadać jej imię. W akcji uczestniczy rodzinna ferma z Mazowsza, z Brudnic spod Żuromina, ale kolejne kurniki mogą się zgłaszać. Warunek – oferowanie jaj klasy A z produkcji ekologicznej, chowu z wolnego wybiegu lub z chowu ściółkowego. Założyciele platformy internetowej przed podjęciem decyzji o współpracy mają odwiedzić kurnik.

 

Osoba, która zaadoptuje kurę, co miesiąc będzie dostawała 20 jaj.

 

źródło: StrefaAgro