Federacja KSW po ponad 12 latach istnienia na polskim roku doprowadziła do hitowego starcia. Na gali KSW 37 w Krakowie, 3 grudnia, Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Pawłem „Popkiem” Rakiem. Gala będzie transmitowana w systemie PPV.
pudzian

Dla Pawła Raka pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim będzie debiutem w federacji KSW. Do tej pory kontrowersyjny raper stoczył w zawodowym MMA trzy starcia, z których dwa zakończył na swoją korzyść.

Lider zespołu „Gang Albanii” wszystkie z trzech walk stoczył dla brytyjskich organizacji w 2008 roku. Po wygranych z Glenem Reidem i Kev Simsem na galach słynnej federacji Cage Rage, jedyną porażkę Polakowi zadał Sander Duyvis. Po tej przegranej fani polskiego rapera wszczęli burdy w hali w Reading, w ruch poszły krzesełka i pięści, a sam „Popek” został ukarany zakazem toczenia walk na terenie Wielkiej Brytanii.

Nowy nabytek federacji KSW w kwietniu tego roku powrócił do Polski po 9 latach i rozpoczął trasę koncertową po kraju. Od kilku tygodni raper intensywnie przygotowuje się do grudniowej walki.
busy holandia polska

Z kolei Mariusz Pudzianowski w KSW debiutował w grudniu 2009 roku na warszawskim Torwarze, gdzie pokonał w 43 sekundy Marcina Najmana. Łącznie kilkukrotny mistrz świata strongmanów stoczył dla polskiej federacji 14 pojedynków, z których wygrał 9. W ostatnim z nich, 27 maja tego roku na gali KSW 35, „Pudzian” przegrał w Ergo Arenie z Marcinem Różalskim przez duszenie gilotynowe w 2. rundzie.
Doświadczenie w starciu Pudzianowskiego z Rakiem z pewnością będzie po stronie byłego strongmana, który stoczył w MMA pięć razy więcej walk od kontrowersyjnego rapera. Zestawienie „Popek” vs „Pudzian” to spełnienie życzeń wielu fanów wszechstylowej walki wręcz w Polsce, którzy byli zwolennikami takiego pojedynku od samego początku przygody utytułowanego siłacza w MMA. Ten pojedynek może wpłynąć na rekordową sprzedaż gal w systemie PPV.

źródło: wp.pl