Holendrzy uwielbiają Halloween! Uwielbiają się przebierać, przebierać swoje pociechy i celebrować ten dzień w iście amerykańskim stylu. Od piątku na amsterdamskich ulicach można  spotkać fantazyjnie przebrane dzieciaki i dorosłych w przeróżnych kostiumach – mniej lub bardziej strasznych, ale naprawdę precyzyjne dopracowanych w każdym szczególe, a już zwłaszcza w makijażu!

Niektórzy wyglądali naprawdę upiornie! W sobotę będzie można zobaczyć paradę The Amsterdam Walking Dead Parade. Parada przejdzie kolejno w Amsterdamie przez Rokin, Dam, Raadhuisstraat, Rozengracht, Marnixstraat, Nassaukade, van Limburg Stirumstraat, aż do Westergasfabriek.
Można będzie przebierać w halloweenowych imprezach. Można, np. wybrać się ze znajomi na imprezę,  Spooktacular ABC Halloween Party w Sugarfactory.
Tą uroczystość wspomina autorka bloga wydaczeni.blogspot, ” Impreza jak impreza, tłum przebranych ludzi, muzyka, tańce, selfies w trumnach i te sprawy. Była i Maria Antonina z poderżniętym gardłem, była i gejsza z dwoma niewolnikami, był i też mój luby przebrany za Alana z The Hangover. I to właśnie on był gwiazdą imprezy, to z nim masa ludzi chciała sobie zrobić zdjęcie. Ja wybrałam kostium Caroline z 2 Broke Girls.Elegancko na eBay’u zamówiłam sobie jej strój kelnerki oraz perły, kupiłam zacną blond perukę, zrobiłam upiorny makijaż, polałam trochę krwi na piersi, ale furory nie zrobiłam. Oczywiście przyćmił mnie luby ze swoim „dzieckiem” w nosidełku. No był z niego Alana, jak żywy! Jak malowany! A i jego kac na drugi dzień wcale nie był udawany ;)”
źródło: wydaczeni.blogspot,com
(Visited 71 times, 1 visits today)