Ogromna nawałnica przeszła w niedzielę wieczorem nad stolicą. Padający grad i porywisty wiatr sprawiły, że ulice zmieniły się w rwące potoki a niektóre samochody i budynki zostały poważnie uszkodzone.
gwałtowna burza nad warszawą

Strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic ponad 200 razy. Pracowali jeszcze w poniedziałek rano. Gwałtowna burza wyrządziła bowiem masę szkód.

Najbardziej ucierpiały takie dzielnice jak Śródmieście, Mokotów i Praga Południe. Wichura zerwała m.in. dach w jednym z budynków przy al. Niepodległości.
gwałtowna burza nad warszawą 3

Z kolei na Dworcu Centralnym, w jednym z pomieszczeń, zaczął przeciekać dach. Poza tym przewróciła się niezliczona ilość drzew. Kilka z nich na zaparkowane w pobliżu samochody, chociażby na Saskiej Kępie. Największe stołeczne ulice znalazły się pod wodą. Gigantyczne kałuże poboczem omijali kierowcy m.in w al. Stanów Zjednoczonych czy ul. Waryńskiego.
Na szczęście, mimo nagłego załamania pogody, nikt nie został ranny. W poniedziałek pogoda ma się poprawić, prognozowane są jedynie przelotne opady.
gwałtowna burza nad warszawą 2
źródło: fakt.pl / tvn24.pl


(Visited 68 times, 1 visits today)