Sześć osób narodowości ukraińskiej zostało zatrzymanych w związku z gwałtem na 15-latce, do jakiego doszło na gdańskiej Letnicy. Dziewczyna miała poznać mężczyzn na plaży i udać się z nimi na plenerową imprezę. W trakcie wspólnej biesiady, jeden z nich, Andriej D., miał wykorzystać ją seksualnie.
– Zatrzymani obywatele Ukrainy to mężczyźni w wieku 19-33 lata. Jeden z nich najprawdopodobniej usłyszy zarzut gwałtu. Pozostali będą odpowiadać jako świadkowie – powiedziała w rozmowie z Fakt24.pl Lucyna Rekowska z gdańskiej policji.

Według wstępnych ustaleń prokuratury, mieszkanka Gdańska sama miała zdecydować się na uczestnictwo w imprezie. Oprócz niej i sześciu mężczyzn w spotkaniu brała udział jeszcze jedna kobieta – Ukrainka. Rzecznik gdańskiej prokuratury Tatiana Paszkiewicz powiedziała w rozmowie z naszą redakcją, że wykorzystana dziewczyna sama zgłosiła się na policję. Wiadomo, że po zdarzeniu nie trafiła do szpitala i nie można mówić o szczególnej brutalności sprawcy.Zapytaliśmy prokuratora Macieja Chełstowskiego zajmującego się tą sprawą, czy możliwe jest, że Andrij D., po prostu wykorzystał upojenie alkoholowe dziewczyny i jej nieświadomość, by odbyć z nią stosunek seksualny, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi. – Na obecnym etapie postępowania, trudno opisać przebieg zdarzenia. Nie przesłuchaliśmy jeszcze 21-latka podejrzanego o gwałt – powiedział prok. Chełstowski.
W chwili obecnej nikomu nie zostały jeszcze przedstawione zarzuty.

źródło: fakt.pl


(Visited 481 times, 1 visits today)