Przeskocz do treści

Gigantyczna zmiana w umowach o pracę! Miliony Polaków będą skakać z radości

Umowa o pracę to najbardziej pożądany papierek w Polsce. Zdecydowana większość ludzi w naszym kraju pracuje na tak zwanych umowach śmieciowych, które bardzo często stają na przeszkodzie do wzięcia kredytu bądź zakupów na raty. Od dziś w kodeksie pracy zajść mają poważne zmiany, które zmienią życie wielu osób.

Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Umowa o pracę to rodzaj zatrudnienia na który decyduje się coraz mniej pracodawców. Wysokie koszty utrzymania pracownika zatrudnionego na tej podstawie sprawiają, że w Polsce nadal królują umowy o dzieło lub zlecenie. Ku uciesze niektórych Polaków, od dziś przepisy mają się nieco zmienić.

Umowa o pracę na czas nieokreślony? Dostaniesz ją z automatu

Dziś wprowadzona została nowelizacja kodeksu pracy z 2016 roku. Zmiany dotyczą osób, których umowy o pracę zawierane były na czas określony. Jeśli twoja umowa była w ten sposób przedłużana przez okres dłuższy niż 33 miesiące, to dziś, z automatu, została przerodzona w umowę na czas nieokreślony. To dobra wiadomość dla tych, którzy takich zmian nie mogli doprosić się u swojego pracodawcy.

codzienne przejazdy busem z polski do holandii

Pracodawca nie podsunął ci umowy o zmienionej formule? Nic nie szkodzi. Wprowadzone zmiany są odgórne i nie wymagają podpisywania żadnych aneksów. Jeśli od 22 lutego 2016 roku pracowałeś na umowach o określonym terminie okresu obowiązywania, to dziś twoja umowa została zmieniona. Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych podpisów.

Więcej przywilejów, czyli nie zwolnią cię bez powodu

Jakie realne korzyści niesie za sobą ta zmiana? Przede wszystkim, pracownik zatrudniony na umowie o pracę na czas nieokreślony ma więcej przywilejów. Pracodawca nie może zwolnić takiego pracownika bez podania konkretnej przyczyny. Ponadto, z taką umową łatwiej jest ubiegać się o kredyt lub pożyczkę w banku.

źródło: pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *