Na Światowe Dni Młodzieży przyjedzie nawet kilkanaście tysięcy gejów i lesbijek – szacuje grupa chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza”. Dla nich w samym centrum Krakowa zostanie otwarta Przystań Pielgrzymów LGBTQ. Co na to Kościół? Oficjalnie nie poparł, ale też nie potępił tej inicjatywy.ŚDM

Podczas Światowych Dni Młodzieży geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe będą miały swoją przystań – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Z inicjatywą organizacji warsztatów i wykładów wyszła grupa „Wiara i Tęcza”, zrzeszająca osoby homoseksualne. – Podczas ŚDM w Krakowie będzie przebywać około 400 tys. osób. Można szacować, że znajdzie się wśród nich kilka albo kilkanaście tysięcy mniej lub bardziej akceptujących siebie gejów i lesbijek. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będą oni czuć się bezpiecznie i znajdą odpowiedzi na trapiące ich pytania – mówi „Rzeczpospolitej” Misza Czerniak, jeden z liderów grupy „Wiara i Tęcza”.Przystań Pielgrzymów LGBTQ będzie działać w kawiarni na krakowskim Kazimierzu. Nie została jednak wpisana na listę oficjalnych wydarzeń towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży.
ŚDM

Liderzy grupy spotkali się w tym celu z kardynałem Stanisławem Dziwiszem i jego biskupami pomocniczymi. I chociaż nie udało im się uzyskać wpisu na listę imprez, spotkania – jak deklarują – przebiegły w życzliwej atmosferze, a Kościół nie potępił ich inicjatywy. – Rzeczywiście jakiś czas temu doszło do spotkania osób z tej grupy z kardynałem Dziwiszem. Kardynał stara się kierować tym, co mówi Katechizm Kościoła katolickiego, czyli pełnym szacunkiem dla takich osób i troską, by nie czuły się potępiane – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ksiądz Piotr Studnicki i kurii krakowskiej. Jednocześnie zaznaczył jednak, że ocena kardynała Dziwisza ws. homoseksualizmu pozostaje bez zmian i jest zgodna z nauki Kościoła.
CODZIENNE PRZEJAZDY DO HOLANDII —> BEZ LIMITU BAGAŻU

Organizacja wzoruje się na podobnych warsztatach przygotowanych na Światowych Dniach Młodzieży w Koloni w 2005 r. Wtedy wywołała wiele kontrowersji. Czy tak będzie też tym razem?

źródło: fakt.pl

(Visited 134 times, 3 visits today)