W „Gazecie Wyborczej” niepokój wywołał internetowy profil „Jestem chrześcijaninem”, na którym fani umieszczają swoje zdjęcia z bronią i kartką z napisem „I am a Christian”. „Ta broń jest wymierzona w imigrantów” – przekonuje współzałożyciel stowarzyszenia Nigdy Więcej.

Pomysł na akcję przyszedł zza oceanu. Na amerykańskim college’u w 2015 rok doszło do zamordowania dziewięciu osób przez 26-letniego mężczyznę, który przed strzałem pytał ofiary o wyznawaną przez nie wiarę. W przypadku chrześcijan, naciskał spust. Pierwsze zdjęcie zrobił republikański polityk Ben Carson.

„Kampania „Jestem chrześcijaninem” wynika z fascynacji zmilitaryzowaną skrajną prawicą amerykańską i jej zamiłowaniem do broni palnej. Od pozornie niewinnego pozowania z bronią, która znajduje się w rękach fanatyków – nacjonalistów – droga do tragedii jest niedaleka” – twierdzi Rafał Pankowski, współtwórca stowarzyszenia Nigdy Więcej, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

W kontekście słów „Zło dobrem zwyciężaj” można zacytować Mariana Kowalskiego „Złu trzeba dobrze wpie *** I wtedy JEST zwycięstwo”

źródło: wyborcza.pl

(Visited 47 times, 3 visits today)