Przywódczyni francuskiego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen zapowiedziała na partyjnym wiecu, że jeśli wygra wybory prezydenckie, to przeprowadzi we Francji takie samo referendum, jakie doprowadziło Wielką Brytanię do Brexitu.
busy holandia polska

Front Narodowy to skrajnie prawicowa partia we Francji, na czele której stoi Marine Le Pen znana z tego, że nie przebiera w słowach. Partie rządowe zarówno te z lewej jak i prawej strony określa mianem „fałszywych unii sklepikarzy bez polotu”.Sama chce prawdziwie działać na rzecz narodu i uprawiać „szlachetną politykę”. Liderka FN uważa, że w obecnym czasie tylko jej partia jest w stanie ochronić kraj przed zalewem islamizmu, a przyszłoroczne wybory mogą przesądzić o losie Francji „być może na zawsze”.
Podczas przemówienia w Brachay, niewielkiej wiosce w departamencie Górnej Marny Marine Le Pen bardzo dobrze oceniła Brexit, który według niej jest „przykładem oswobodzenia się i wyzwolenia”. Zapowiedziała jednocześnie, że jeśli dojdzie do władzy, to przeprowadzi we Francji podobne referendum, które pozwoli wyrazić Francuzom, co naprawdę myślą o członkostwie w Unii Europejskiej.
źródło: fakt.pl


(Visited 91 times, 1 visits today)