1. W podparyskim Magnanville od ciosów nożem zginął policjant
2. Napastnik wziął jego żonę i dziecko jako zakładników. Kobieta nie żyje
3. Media podają, że nożownik został „zneutralizowany”Do ataku na policjanta doszło w poniedziałek wieczorem w Magnanville w departamencie Yvelines – podaje serwis Europe1. 42-letni funkcjonariusz zginął przed swoim domem od wielokrotnych ciosów zadanych nożem.

Napastnik następnie miał wedrzeć się do środka i wziąć żonę zabitego oraz jego syna jako zakładników – podały francuskie media. Na miejsce przyjechała policja (w tym specjalny oddział RAID), którą zaalarmowali sąsiedzi. Cytowany przez Europe1 szef francuskiego MSW stwierdził, że podjęto negocjacje z porywaczem.
Wedle relacji, kilka minut później słychać było eksplozje i strzały – policja przypuściła szturm na dom zabitego funkcjonariusza. Na konferencji prasowej służby podały, że napastnik został „zneutralizowany”. Znaleziono ciało kobiety – najprawdopodobniej żony zabitego. Media informują, że 3-letnie dziecko policjanta zostało odnalezione i jest już bezpieczne.Wciąż nie wiadomo nic na temat motywów działania napastnika. Jak poinformował francuski oddział agencji Reutera, część sąsiadów twierdzi, że napastnik wykrzykiwał islamistyczne hasła.

źródło: gazeta.pl