Rewelacyjnie spisali się Polacy w poniedziałek (czasu brazylijskiego) na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Nasi reprezentanci powiększyli swój dorobek medalowy o cztery medale, w tym jeden złoty. – donosi serwis Wirtualna Polska

busy do holandii

Do niezwykłej sytuacji doszło w zawodach szermierczych na wózkach. Dwaj Polacy – Adrian Castro i Grzegorz Pluta odpadli w półfinale, choć ten drugi – złoty medalista z Londynu – był wściekły na sędziów za kontrowersyjne decyzje. Nasz reprezentant przegrał z Grekiem Panagiotisem Trantafyllou 14:15.

W pojedynku o brąz zmierzyli się zatem Castro i Pluta. Pikanterii tej rywalizacji dodawał fakt, że przyszły zięć stanął naprzeciw przyszłego teścia. Stawką był nie tylko brąz. Panowie zawarli układ, w którym przegrany w dodatku musi opłacić… wesele. Ostatecznie w tej konfrontacji zwyciężył Castro.

W Rio de Janeiro medal wywalczyła również Oliwia Jabłońska. 19-letnia pływaczka cztery lata temu zdobyła srebro w Londynie w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. W Brazylii zajęła trzecią lokatę.

busy holandia polska

Do finału turnieju tenisa stołowego w klasie 10 dotarł Chojnowski. 26-letni zawodnik w Rio bronił tytułu wywalczonego przed czterema laty. W decydującym pojedynku zmierzył się z Chińczykiem Yangiem Ge. Niestety, Polak po trzech partiach prowadził 2:1, ale ostatecznie uległ rywalowi 2:3, walcząc jednak do samego końca.

W Rio samego siebie przeszedł Lepiato. Nasz skoczek wzwyż wygrał konkurs w kategorii T44. 28-letni zawodnik powtórzył tym samym wyczyn sprzed czterech lat. Na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie również sięgnął po złoto i ustanowił rekord świata. W Brazylii także osiągnął najlepszy rezultat w historii.

źródło: wp.pl


(Visited 50 times, 1 visits today)