Po wypowiedziach na temat uchodźców i krytycznej opinii o podejściu Polaków do tej kwestii Mamed Khalidov znalazł się w ogniu krytyki. W komentarzach na facebookowym profilu zalewa go fala “hejtu”.

 

Przypomnijmy, że Khalidov zabrał głos na temat uchodźców podczas konferencji “Smart Metropolia. Miasta Otwarte” w Gdańsku. – Jak przyjeżdżałem do Polski, nie było problemu, że jestem muzułmaninem. A dziś to jest problem – mówił. Narzekał też, że polski naród nie ma współczucia dla szukających azylu.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Do tej pory oszczędzano Khalidova, mimo że sam był uchodźcą i nie ukrywa, że jest wyznawcą islamu. Jak się wydaje, sukcesy sportowe przesądziły o tym, że większość komentatorów uznaje go za “swojego”. Teraz to się może jednak skończyć.

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

“Wracaj do swojego islamskiego kraju kolego, już na ciebie czas”, “Mamed, jako sportowiec szacun, ale weź ty w polityczne tematy się nie mieszaj. Ja ci w domu nie mówię, co masz robić”, “Mamed, nie pier***, co ma robić mój kraj, przyszywańcu, oddaj paszport i wracaj do swoich” – to przykłady bardzo popularnych komentarzy.

Khalidov na nie nie odpowiada, ale faktem jest, że chyba nie przewidział, czym mogą skończyć się wypowiedzi na tak drażliwe tematy jak dotyczące uchodźców.

źródło: naTemat.pl