Ewakuacja pasażerów lotniska Modlin rozpoczęła się kilka minut po godzinie 22.00. Powodem akcji był anonimowy telefon. Dzwoniąca osoba twierdziła, że w jednym z bagaży znajduje się bomba. Jak dowiedział się Fakt24 bagaż miał pozostawić jeden z pasażerów. Pracę służb zakończyły się po blisko dwóch godzinach, nie wykryto jednak żadnego zagrożenie. Okazało się, że alarm był fałszywy. Jak informuje TVN24, doszło już do pierwszych zatrzymań w tej sprawie.

Fałszywy alarm bombowy na dwie godziny sparaliżował ruch na lotnisku Warszawa-Modlin. Ewakuowano wszystkich podróżnych, a przygotowujące się do lądowania samoloty przekierowano na lotnisko Chopina.

Jak powiedziała rzeczniczka lotniska Magdalena Bojarska ewakuacja była najprawdopodobniej spowodowana bagażem pozostawionym przez roztargnionego pasażera. Służby nie wykryły jednak żadnego zagrożenia i działanie lotniska zostało przywrócone. – Nie było żadnego zagrożenia dla pasażerów – powiedziała po północy rzeczniczka portu.

Nieoficjalnie wiadomo, że osoba, która przekazała telefonicznie informacje o tajemniczym bagażu, została już zatrzymana.

W czasie, w którym Europa jeszcze na dobre nie otrząsnęła się z niedawnych zamachów w Brukseli, każde zdarzenie noszące znamiona potencjalnego zamachu jest traktowane ze szczególna ostrożnością i strachem.

źródło: fakt.pl

(Visited 156 times, 1 visits today)