Francuska prasa cytuje dziś groźby 24-letniego muzułmańskiego terrorysty Larossiego Abbali, który zabił policjanta i jego żonę pod Paryżem. Podkreślają tym samym zmianę strategii Państwa Islamskiego.
Eksperci alarmują, że Państwo Islamskie od dawna zapowiadało ataki terrorystyczne w czasie piłkarskich mistrzostw Europy, a ostatnio zaapelowało do wszystkich muzułmanów, by w czasie Ramadanu – czyli trwające prawie do końca Euro muzułmańskiego postu – dokonywali zamachów w imię ISIS, nawet jeżeli wcześniej nie mieli kontaktów z tą organizacją. W takiej sytuacji służbom będzie jeszcze trudniej wytropić terrorystów niż wcześniej.

Komentatorzy wskazują zwłaszcza na przypadek Larossa Abbali. Ekstremista w nocy z poniedziałku na wtorek zamordował policjanta i jego żonę. Następnie nagrał w domu swoich ofiar wideo, w którym mówił, że „Euro 2016 zmieni się w cmentarz”. Ogłosił także swoją wierność Państwu Islamskiemu.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

We Francji podkreśla się, że służby specjalne zwyczajnie skompromitowały się w sprawie Abbali. Ekstremista znajdował się pod obserwacją, jego telefon był na podsłuchu, a nikt nie odkrył, że przygotowywał on zamach.

źródło:rmf24.pl


(Visited 502 times, 1 visits today)