Reprezentacja Portugalii awansowała do półfinału Euro 2016 (1:1, k. 5:3 z Polską), chociaż do tej pory nie zaprezentowała we Francji wysokiej formy. Niemieccy dziennikarze uważają, że zespół Fernando Santosa na taki sukces nie zasłużył.
„Europa jest oburzona: Portugalia nie wygrała ani jednego meczu w regulaminowym czasie gry, a mimo to jest w półfinale mistrzostw Europy. Futbol to jednak obecnie coś więcej niż tylko gra ofensywna” – skomentowali redaktorzy „Der Spiegel”.

„W październiku 2014 roku Fernando Santos został selekcjonerem Portugalii. Od tego czasu jego zespół rozegrał dwanaście meczów o stawkę, czterokrotnie remisując i osiem razy wygrywając – za każdym razem różnicą jednego gola. Czy prezentowała efektowny i przyjemny dla oka futbol? Rzadko. Czy to naganne? Wcale nie. Portugalię grającą w ten sposób stać na awans do finału” – dodano na łamach popularnej niemieckiej gazety.
niedziela do polski

Również magazyn „Kicker” zgłosił zastrzeżenia do postawy reprezentacji Portugalii. „Po przerwie Polacy byli aktywni, a Portugalczycy czekali tylko, by po błędach rywali ruszyć do przodu” – napisano w relacji ze spotkania, wskazując jednak, że w dogrywce to zespół Fernando Santosa pokazał nieco więcej od rywala.

„Portugalia w półfinale bez zwycięstwa. W grupie nie potrafiła pokonać Islandii, Austrii ani Węgier. Co więcej, na prowadzeniu była dotąd łącznie przez zaledwie 22 minuty” – napisał z kolei portal „Sport1”, również podkreślając, że Cristiano Ronaldo i spółka w ciągu 90 minut nadal nie sięgnęli po wygraną. „Tego wcześniej nie dokonał żaden zespół w historii mistrzostw Europy”.
źródło: wp.pl