Według kanału NTV samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi eksplodował przed główną siedzibą policji w mieście. Wstrząs po eksplozji był wyczuwalny w całym centrum. W budynkach przy samym miejscu zdarzenia pękły szyby. Centrum miasta jest aktualnie zablokowane przez służby dowiadujemy się za pośrednictwem RMF.fm
Jeden policjant zginął, a 13 osób zostało rannych w wyniku zamachu bombowego na siedzibę policji w mieście Gaziantep na południowym wschodzie Turcji, w pobliżu granicy z Syrią – poinformował gubernator prowincji Ali Yerlikaya.
Gaziantep, jedno z głównych miast w południowo-wschodniej części Turcji, liczące półtora miliona mieszkańców, stanowi schronienie dla wielkiej liczby uchodźców, którzy uciekli przed wojną w Syrii.

W kwietniu tureckie służby zatrzymały w Gaziantep dwóch dżihadystów z Państwa Islamskiego. Bojownicy planowali przeprowadzenie samobójczych zamachów w Gaziantep i innych tureckich miastach.

Do zamachu doszło w warunkach silnych napięć w kraju po dwóch atakach w Stambule przypisywanych dżihadystom i dwóch innych – w Ankarze, których sprawcami byli bojownicy kurdyjscy.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Policja rozmieściła znaczne siły w kraju przed tradycyjnymi demonstracjami organizowanymi 1 maja przez turecką lewicę i związki zawodowe. Demonstracje te często kończą się starciami z policją.

źródło: rmf24.pl