22-latek z Garwolina ranny podczas próby rozbrojenia niewybuchu. Mężczyzna trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.– Doznał poważnych obrażeń. Ma liczne rany na rękach, twarzy i uszkodzone oko. W całe ciało powbijały mu się odłamki metalu – wylicza Aleksandra Calik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Jak ustalili kryminalni, 22-latek, chodząc po polu z wykrywaczem metalu, znalazł skorodowany przedmiot. Zabrał go do domu i próbował rozbroić. Nastąpiła eksplozja , w wyniku której mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała.

Na miejsce detonacji pojechali policjanci z Wydziału Kryminalnego i z Zespołu Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy zabezpieczyli miejsce wybuchu oraz przeszukali posesję. Na szczęście, nie znaleźli innych tego typu przedmiotów.
Niedziela

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek, bo często próba rozbrojenia niewybuchu kończy kalectwem albo śmiercią. Aleksandra Calik z mazowieckiej policji przypomina, że zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie oraz rozbrajanie pocisków. W przypadku natrafienia na podobne znalezisko, należy jak najszybciej skontaktować się z policją.
źródło: wp.pl