Zakupy przez internet nikogo już nie dziwią. Coraz chętniej zaopatrujemy się w ten sposób, oszczędzając swój czas, a często i pieniądze. Polacy odkrywają także zalety kupowania poza granicami kraju. Prym wiodą tutaj chińskie portale aukcyjne, na których można kupić niemal wszystko i to za ułamek ceny, którą musielibyśmy zapłacić w Polsce. Postanowiliśmy przyjrzeć się jednemu z takich portali i sprawdzić, jak bardzo dziwne i egzotyczne rzeczy możemy sobie zamówić z Chin. Co ważne, w zdecydowanej większości możemy liczyć na całkowicie darmową przesyłkę do Polski.

Niebieskie truskawki za 2 zł

Niebieskie truskawki za 2 zł

Gdybyście chcieli oczarować swoich znajomych nietypowymi truskawkami, to możecie zamówić stosowne nasiona (około 200 sztuk) z Chin. Dzięki nim powinny wam wyrosnąć krzaki rodzące niebieskie truskawki. W Chinach bardzo popularne jest uprawianie w przydomowych ogródkach owoców niemal we wszystkich krzykliwych kolorach. Tamtejsi ogrodnicy, dzięki niewielkim modyfikacjom genetycznym, uzyskują wiele zaskakujących efektów. Przegląd komentarzy pod aukcjami różnych sprzedających pokazuje, że zdecydowana większość zamawiających jest bardzo zadowolona z zakupu.

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

 

Telefon typu slider, tylko że w zegarku

Telefon typu slider, tylko że w zegarku

Powszechnie wiadomo, że Chiny to światowa potęga w produkcji elektroniki. Wiele ciekawych egzemplarzy jednak nigdy nie dociera do oficjalnej dystrybucji w Europie. Przykładem takiego urządzenia może być telefon komórkowy typu slider, tylko że wielkości… zegarka. Za 32 dolary (około 120 zł) dostajemy smartfon obsługujący dwie karty SIM, wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 1,44 cala, aparat fotograficzny, Bluetooth czy slot na kartę pamięci. Do tego 32 MB pamięci RAM i tyle samo pamięci dla użytkownika. Całość waży zaledwie 65 gramów.

Zapalniczka, czy zegarek?

Zapalniczka, czy zegarek?

Jeśli dysponujecie wolnymi 20 zł (5 dolarów), to możecie stać się posiadaczami chińskiego zegarka z wbudowaną zapalniczką. Sprzedający zachwalają swój produkt jako „elegancką ozdobę męskiego nadgarstka”, która dodatkowo została wyposażona w użyteczną zapalniczkę. Z komentarzy użytkowników możemy się dowiedzieć, że wskazówki zegarka mające być chronografem to atrapa, jednak sam zegarek działa poprawnie, tak samo jak zapalniczka. Jeśli możecie dołożyć 4 dolary, to stać was będzie na model wyposażony w zapalniczkę żarową, która zasilana jest wbudowaną baterią ładowaną przez port USB.

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Świecący samochód

Świecący samochód

W kategorii motoryzacja sporym zainteresowaniem kupujących z całego świata cieszą się naklejki, pozwalające rozświetlić samochód. Za około 5 zł dostaniemy rolkę odbijającą światło (podobnie, jak robią to znaki drogowe) o długości 5 metrów. Jedyne co musimy zrobić, to przyciąć taśmę na odpowiednią długość i samodzielnie nakleić na karoserię

Obudowy do telefonów

Obudowy do telefonów

Jeśli w polskich sklepach nie możecie znaleźć obudowy do telefonu, która wyrazi wasz styl i temperament, to zdecydujcie się na wirtualną wycieczkę do Chin. Jeśli wierzyć licznikowi wystawionych przedmiotów, dostępnych jest ponad 600 000 rzeczy. W takiej liczbie każdy znajdzie coś dla siebie. Na zdjęciu jedna z najbrzydszych według nas propozycji, na którą trafiliśmy. Za około 13 dolarów (50 zł) możecie się stać posiadaczami obudowy, która ma przypominać luksusową butelkę perfum Chanell No 5. Co ciekawe, najwięcej kupujących ten przedmiot pochodzi z Rosji. Na dowód, że znajdziecie tam również inne propozycje, zdjęcie poniżej.

źródło: wp.pl