Dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie to atrakcja numer jeden . Jest to najstarsza dzielnica tego miasta a położona jest całkiem niedaleko ścisłego centrum miasta. Znana jest na całym świecie z oferujących swoje usługi prostytutek, które swoje wdzięki reklamują w specjalnych witrynach, wieczorem oświetlonych czerwonymi lampami.

 

Cenę oraz rodzaj usługi negocjuje się przed wejściem, jeśli transakcja zostaje uzgognionla2a okno witryny zostaje zasłonięte dla przechodniów. W samym środku dzielnicy znajduje się Oude Kerk, który sam w sobie również stanowi sporą atrakcję turystyczną (Kościół Stary, niegdyś jeszcze jako kościół katolicki pod wezwaniem Św. Mikołaja, wyświęcony w 1306 r.). De Wallen ( Czerwone Latarnie) składa się z kilku głównych ulic oraz kilkudziesięciu bocznych uliczek.

la3Należy pamiętać, żeby nie fotografować kobiet eksponujących swoje wdzięki bo można zostać ostro upomniany przez pilnujących porządku w dzielnicy opiekunów pań.   W dzielnicy znajduję się: Muzeum Seksu, Muzeum Erotyki oraz Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopii. Generalnie pomimo z czego słynie ta część miasta uchodzi ono za całkiem bezpieczną.

(Visited 321 times, 325 visits today)