Przeskocz do treści

Dwie Polki bohaterkami w Wielkiej Brytanii. Uratowały..

Brytyjczycy są zachwyceni postawą dwóch Polek, które rzuciły się na ratunek ofiarom wypadku. Nie przeraził je nawet fakt, że osoby, którym pomagały znajdowały się w płąnącym samochodzie
Dwie Polki wykazały się niebywałą odwagą

Dwie Polki były świadkami groźnego wypadku w Szkocji. Na A915 Standing Stane Road zderzyły się cztery samochody. Jeden z pojazdów momentalnie zaczął płonąć.

Te polskie dziewczyny były takie odważne. Nawet kiedy zobaczyły ogień, nie zastanawiały się ani sekundy

powiedział jeden ze świadków zdarzenia

Kobiety i kierowca taksówki rzucili się na pomoc. Całą akcję zrelacjonował brytyjskim mediom mężczyzna, który zobaczył katastrofę na drodze. Wezwał pogotowie i straż pożarną, a potem pobiegł pomóc dwóm Polkom, które próbowały wyciągnąć z aut poszkodowanych.

Dwie Polki i taksówkarz ocalili kilka istnień

We troje wynosili rannych na bezpieczną odległość. Najbardziej ucierpieli pasażerowie forda. Dwóch nastolatków miało połamane nogi, dlatego Polki i taksówkarz musieli ostrożnie przenieść ich z dala od samochodu. Poważne obrażenia odniosła też młoda kobieta, która według świadka miała złamane żebro - informuje "The Courier".
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Wszyscy byli już bezpieczni, kiedy przyjechało pogotowie. W sumie dwanaście osób uczestniczyło w wypadku, z czego dwie osoby nie potrzebowały pomocy lekarzy. Resztę przewieziono do najbliższego szpitala. Płonące auta ugasili strażacy. Przyczyny wypadku są na razie nie znane.

źródło: witualna polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat