Przeskocz do treści

Dolny Śląsk: Znaleźli noworodka na śmietniku. Ale najgorsze okazało się po chwili

Sulisławice (Dolny Śląsk), to wieś znajdująca się w pobliżu Świdnicy. Właśnie tam doszło do potwornej tragedii. Na wysypisku śmieci odkryto noworodka. Potwornego odkrycia dokonał jeden z pracowników sortowni śmieci.
codzienne przejazdy busem do holandii

Pracownicy sortowni na śmietnisku w Sulisławicach, gdzie trafiają śmieci z całego powiatu świdnickiego i okolic Jeleniej Góry, odkryli coś przerażającego. Wśród śmieci znaleźli oni noworodka. Najgorsze okazało się jednak to, że nowo narodzone dzieciątko było martwe.

Sulisławice, Dolny Śląsk: martwy noworodek na śmietnisku

Natychmiast wezwano odpowiednie służby. Sprawie przyjrzał się także biegły z zakresu medycyny sądowej. Wstępne oględziny pozwoliły ustalić, że ciałko dziewczynki ma od 36 do 40 tygodni od poczęcia. W tym wieku noworodki są zdolne do samodzielnego życia.

Musi zostać przeprowadzona sekcja zwłok, aby ustalić, czy dziecko urodziło się żywe, czy też zmarło przed porodem. Sekcję zaplanowano na przyszły tydzień.
codzienne przejazdy busem do holandii

Służby z całego powiatu postawiono na nogi. Konieczne jest bowiem odnalezienie matki dziecka. Śledczy nie wykluczają na razie żadnego z możliwych scenariuszy. Śledztwo prowadzone jest w kierunku trzech możliwych zarzutów: zabójstwa, dzieciobójstwa i znieważenia zwłok.

Sprawdzane są okoliczności i monitoring

Funkcjonariusze badający sprawę nie mają łatwego zadania. Znalezienie matki dziecka na tak dużym obszarze, jak powiat, jest niezwykle trudne. Analizie poddane będą zapisy monitoringu na wysypisku śmieci. Mogą one pozwolić na określenie miejsca, z którego przyjechały śmieci, wśród których ukryte było ciałko dziecka.Przy okazji warto wspomnieć, że kobiety, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji, mogą w chwili porodu liczyć na pomoc różnego rodzaju. Jeśli matka zdecyduje, że nie jest w stanie przyjąć i wychować dziecka, może zostawić je w szpitalu lub w tzw. oknie życia. W Świdnicy funkcjonuje takie okno od 2010 roku. Prowadzą je siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr prezentek przy ulicy Piekarskiej 2.

źródło: Pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *