Polak jest przekonany, że niemieckie proszki są najlepsze i już. Jak volkswageny. Zamiast kupować rodzimą chemię gospodarczą, wolimy tę zza Odry. Producenci mówią, że im jest wszystko jedno, ale dla fiskusa to jednak różnica.
chemia z niemiec

– Długo myślałem, że to ściema. Niemiecki Persil w tym samym opakowaniu co sprzedawany w Polsce ma być lepszy? Ale ze dwa lata temu przypadkiem kupiłem w tym sklepie i to po prostu inny świat – uśmiecha się pan Zygmunt z osiedla Widok w Krakowie, spotkany w drzwiach niewielkiego sklepiku z detergentami sprowadzanymi zza Odry. – Pierze jak marzenie, wszystko doprane jak należy. No i ten zapach! Niech pan to powącha – pan Zygmunt podaje opakowanie kupionego przed chwilą niemieckiego Persilu. – Ładnie, prawda? Polski proszek pachnie zupełnie inaczej – gorzej.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

Takich jak on, przekonanych, że niemiecka chemia bije na głowę produkowane w Polsce proszki, kapsułki, żele i odplamiacze, jest wielu. Potwierdzają to nie tylko setki sklepików i bazarowych stoisk z chemicznymi produktami z Zachodu, ale również badania przeprowadzone niedawno przez firmę PMR Consulting & Research.

Z jej raportu „Handel detaliczny artykułami chemii gospodarczej w Polsce 2016” wynika, że już co piąty Polak kupuje chemię z Niemiec. – 10 procent przyznaje się do regularnych zakupów, a kolejne 11 procent kupuje ją okazjonalnie – precyzuje Bartosz Bolecki z PMR.

– Przychodzę tu raz w miesiącu, zawsze po proszek. Odkąd kupiliśmy zmywarkę, także po niemieckie tabletki do zmywarki. To, że ich proszki lepiej działają, wiedziałam już 20 lat temu, jak razem z siostrą sprzątałyśmy w pensjonacie pod Hanowerem. Pościel prali tam w Arielu, zawsze była biała jak śnieg, a pachniała tak, jakby ją perfumowali – mówi pani Ania, kolejna klientka z krakowskiego osiedla Widok.
chemia z niemiec

A na miłości rodaków do niemieckich detergentów i kosmetyków zarabia kilkadziesiąt tysięcy osób, które sprowadzają je i sprzedają.

źródło: newsweek.pl


(Visited 77 times, 1 visits today)