" />
Czy mężczyźni powinni sikać na siedząco?

Większość facetów zapewne stwierdzi, że sikanie na siedząco nie jest męskie. Stereotypowy prawdziwy mężczyzna nigdy nie sika na siedząco. Okazuje się jednak, że nie jest to takie straszne, a nawet ma pewne dobre strony.

100% skuteczność trafienia

Najbardziej oczywistym aspektem sikania na siedząco jest to, że nie ma ryzyka, że się nie trafi. Wbrew pozorom jest to duży plus. Panie zapewne nie muszą być o tym przekonywane, ale panowie powinni przyjąć do wiadomości, że nie ma nic fajnego w obsikanej muszli.Warto jednak wiedzieć, że mocz jest sterylny i całkowicie pozbawiony bakterii. Można go nawet pić – jak zapewnia Benjamin Davies, profesor urologii na Uniwersytecie w Pittsburgh’u.

Nie zmienia to jednak faktu, że brzydko pachnie, a obsikana muszla wygląda obrzydliwie. W publicznych toaletach, problem z czystością jest aż za dobrze widoczny, dlatego wiele z obiektów informuje użytkowników o konieczności siadania.

sik

 

Sikanie na siedząco a ryzyko chorób prostaty

W 2014 roku naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Leiden w Holandii odkryli, że siadanie podczas sikania pomaga mężczyznom cierpiącym na choroby dolnych dróg moczowych. W tym między innymi, pozwala sikać z większą siłą i opróżnić cały pęcherz. Podczas badania nie zaobserwowano różnicy u zdrowych osób, jedynie u pacjentów cierpiących na LUTS.

Stanie podczas oddawania moczu, aktywuje szereg mięśni miednicy i kręgosłupa, które uniemożliwiają prawidłowy przepływ uryny. Mięśnie te są dodatkowo napinane podczas załatwiania się w toaletach publicznych, aby nie dopuścić do wypuszczenia gazów jelitowych.

Powszechnie wiadomo że problemy z prostatą są ważnym czynnikiem wpływającym na impotencję u mężczyzn. Sam przerost prostaty nie wpływa w zasadniczy sposób na wzwód i jego utrzymanie, jednak zapalenie prostaty powoduje bolesność podczas stosunku lub w trakcie wytrysku, skutecznie obniżając potencję – obawa przed bólem może nawet uniemożliwiać osiągnięcie pełnej erekcji.

W niektórych krajach, takich jak Szwecja, Tajwan czy Japonia, rząd dostrzega ten problem i zachęca panów do siadania.

Chwila relaksu

Sikanie na stojąco na pewno jest szybkie. Czy jednak zawsze musimy się spieszyć?

Oddając mocz na siedząco możesz wygodnie sprawdzić pocztę na telefonie i odpisać na maile. Jeżeli jesteś zapracowany w ciągu dnia, tym bardziej powinieneś wykorzystywać nawet te krótkie chwile, żeby trochę się zrelaksować.

Uwarunkowanie kulturowe

Patrząc z perspektywy czasu okazuje się, że sikanie w pozycji kucającej ma dużo dłuższą historię, niż robienie tego na stojąco. Przy wyborze pozycji, główną rolę odgrywa jednak nie historia a uwarunkowania kulturowe, czyli to jak zostaliśmy nauczeni przez rodziców i jak obserwujemy, że robią to inni.

Szwecka partia polityczna w 2012 roku podjęła próby prawnego nakazania mężczyznom sikania na siedząco. Argumentowała to przede wszystkim koniecznością zachowania higieny. Pomysł nie przypadł jednak do gustu samym zainteresowanym.

Tymczasem w Japonii 49% mężczyzn siada podczas oddawania moczu i nikt nie widzi w tym problemu, ani nie podważa ich męskości.

źródło: ciekawe.org

 

(Visited 96 times, 36 visits today)
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Newsy
OBSŁUGIWANE REGIONY W HOLANDII

- Den Helder - Harlem - Amsterdam - Lejda - Haga - Amsterdam - Rotterdam - Alemre - Huizen - Utrecht - Gouda - Dordrecht - Zeist - Amersfoort - Zeist - Arnhem - Apeldoorn - Epe - Deventer - Tilburg - Breda - Rossendal - Beregem op Zoom - Eindhoven - Venlo - Helmond - Best - Roeromnd

CODZIENNIE DO HOLANDII
OBSŁUGIWANE REGIONY W POLSCE

- ZACHODNIOPOMORSKIE - POMORSKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE - LUBELSKIE - PODKARPACKIE - ŚWIĘTOKRZYSKIE - MAŁOPOLSKIE - ŚLĄSKIE - DOLNOŚLĄSKIE - OPOLSKIE

Polska
niemcy

- Berlin - Poczdam - Drezno - Lipsk - Halle - Magdeburg - Hanower - Brema - Bielefeld - Padeborn - Monachium - Norymbergia - Munster - Dortmund - Essen - Dusseldorf - Kolonia - Bonn - Frankfurt nad Menem - Manheim - Heidelberg - Stuttgart - Monachium

Niemcy
belgia

- Burgia - Knokke Heist - De Hann - Gandawa - Antwerpia - Bruksela - Namur - Charleroi - Mons - Kortrijk - Popreinge

belgia
Tagi
Loading...