Przeskocz do treści

Ponad 16 milionów Amerykanów wierzy, że… czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów

To nie żart. 7% Amerykanów jest przekonanych, że czekoladowe mleko to efekt dojenia brązowych krów.

Takie dane - powołując się na wyniki ankiety Amerykańskiego Związku Mleczarskiego - przedstawił "Bussiness Insider". Co więcej, aż 48% obywateli USA nie wie jak wytwarza się czekoladowe mleko.

codziennie busy do holandii

16 milionów Amerykanów uważających, że czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów to jednak... zaskakująco mało, twierdzi Caitlin Dewey z "Washington Post".

Okazuje się bowiem, że w Stanach Zjednoczonych wiedza na temat rolnictwa jest fatalna. Stąd zapewne dowcipy o Amerykanach przekonanych, że hamburgery pochodzą ze sklepu.

[wcp-carousel id="631" order="DESC" orderby="date" count="10"]

Czy w Polsce sytuacja wygląda dużo lepiej? W październiku 2013 roku spore zamieszanie wywołała oferta jednej z sieci marketów. Makro umieściło na swoich półkach zapakowane w całości świnie. Klienci - i to nie tylko walczący o prawa zwierząt - byli oburzeni. Tak jakby nie wiedzieli, że schabowy podany na niedzielny obiad był kiedyś uroczym prosiaczkiem. Może po prostu wolą o tym nie pamiętać.

źródło: WP

Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat