Przeskocz do treści

Busy z Jarosław do Holandii

Codziennie busy do Holandii z Jarosławia i całego powiatu jarosławskiego. Wyjeżdżamy zarówno spod adresu lub również możemy dla wygody niektórych podróżujących busy z Jarosław do Holandii mogą dokonać odjazdu spod budynków dworca.

Busy z Jarosław do Holandii
Busy z Jarosław do Holandii. Centrum Miasta wraz z Ratuszem

Busy z Jarosław do Holandii

Miasto Jarosław położone na wschodzie województwa podkarpackiego to ośrodek który jeszcze na początku XX wieku zamieszkiwało wielowyznaniowe społeczeństwo. W przeciwieństwie do innych miast w regionie zamieszkiwali tu zarówno katolicy, grekokatolicy i wyznawcy judaizmu.

W chwili obecnej niestety na wskutek głównie działań związanych z II wojną światową w Jarosławiu nie mieszka już ludność żydowska. Niemniej jednak zachowały się związane z nimi relikty i budynki, które z całą pewnością warto zobaczyć.

Busy z Jarosław do Holandii
Busy z Jarosław do Holandii . Duża Synagoga w Jarosławiu

Historia miasta i osadnictwa w okolicach Jarosławia sięga czasów Neolitu. Przede wszystkim świadczą o tym dokonywane na tym obszarze wykopaliska, dzięki, którym odkryto elementy ceramiki jak i również cmentarzyska.

Kolejne wzmianki o Jarosławiu sięgają czasów jeszcze przed Piastami, kiedy to tereny obecnego Jarosławia zamieszkiwali Lędzianie. Jarosław stał się osadą już w 1031 roku założoną przez księcia Jarosława Mądrego.

Jego historia była bardzo burzliwa, Jarosław przez lata przechodził pod panowanie różnych władców, aby stać się miastem jakim jest teraz. Znanym przede wszystkim z różnych interesujących wydarzeń i zlotów. Jak chociażby zloty motocyklistów czy oldsmobili .

źródło: Wikipedia: zdjęcia AdobeStock