W komputerze zamachowca z Brukseli znaleziono plany siedziby premiera

• Belgijskie media: nowe informacje nt. zawartości komputera jednego z zamachowców
• Komputer znaleziono w okolicy mieszkania, w którym przebywali zamachowcy
• Odkryto w nim zdjęcia i plany siedziby premiera Belgii

Le Lambermont
Le Lambermont (Wirtualna Polska / By EmDee; CC BY-SA 3.0

Do tej pory prokuratura informowała, że podczas przeszukania w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek znaleziono w koszu na śmieci na ulicy komputer, na którym Ibrahim El Bakraoui, czyli jeden z zamachowców z lotniska Zaventem, zostawił list pożegnalny.Teraz nieoficjalne źródła, na które powołują się belgijskie gazety „L’Echo”, „De Tijd” i „De Morgen”, donoszą, że w laptopie tym odkryto również informacje dotyczące rezydencji Le Lambermont w centrum Brukseli, którą wykorzystuje premier Belgii Charles Michel. Mają to być plany budynku i okolicy oraz zdjęcia.

Dane z komputera zamachowca mają być przeanalizowane przez FBI. Amerykanie mają pomóc belgijskim władzom w odszyfrowaniu przechwyconych materiałów. Gazeta „Le Soir” pisze o wzmocnieniu ochrony wokół budynków rządowych oraz parlamentarnych w belgijskiej stolicy.

We wtorek minister zdrowia Belgii Maggie De Block poinformowała, że bilans ofiar śmiertelnych zeszłotygodniowych zamachów w Brukseli wynosi 32 osoby. Wśród nich jest obywatelka Polski. 340 osób zostało rannych.
źródło: wp.pl

 

busy do holandii