Ze statystyk brytyjskiego National Police Chiefs’ Council wynika, że Polacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich popełniają najwięcej przestępstw z wszystkich imigrantów. Tylko w 2015 roku tutejsze sądy uznały za winnych aż 10 300 naszych rodaków. Drugie miejsce w niechlubnym rankingu zajęli Rumuni. Skazano w zeszłym roku 6 249 przybyszy z tego kraju. Dane te dały brytyjskim eurosceptykom kolejny argument za tym, by odciąć się od napływu imigrantów z Europy Wschodniej.

 busy do Holandii

– Nasze bezpieczeństwo jest zagrożone. Musimy pamiętać, że wraz z liczbą przyjeżdżających osób, przybywają także kryminaliści. Granice w Unii są nieszczelne – uważa Jack Montgomery z Leave.EU, które opowiada się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Przedstawione przez policję statystyki obejmują zarówno najlżejsze przestępstwa, w rodzaju kradzieży, jak i najcięższe, takie jak gwałty i morderstwa. Jakkolwiek wskazywanie, że Polacy są odpowiedzialni za największą liczbę przestępstw jest o tyle niesprawiedliwe, że statystyki nie biorą pod uwagę liczby imigrantów pochodzących z danego kraju – tego jak liczba przestępstw ma się w stosunku do całości populacji pochodzącej z danego państwa.

Najbardziej niepokojące dla Brytyjczyków jest jednak to, że każdego tygodnia skazuje się ok. 700 osób pochodzących z państw Unii Europejskiej. Jest to aż o 40 proc. więcej niż jeszcze 5 lat temu.

źródło: natemat.pl