Marcin Cieślak stracił wielką życiową szansę. Szósty zawodnik mistrzostw świata w Kazaniu nie pojedzie na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Przyczyną okazał się list Polskiego Związku Pływackiego wysłany do Światowej Federacji Pływackiej (FINA).
cieślak 1

Wcześniejsze deklaracje Marcina Cieślaka o zakończeniu kariery po igrzyskach olimpijskich w Rio musiały ulec zmianie. Miała to być jego ostatnia wielka impreza w życiu, ale aktualne wydarzenia znacząco wpłynęły na jego decyzję, bowiem Polak jednak na niej nie wystąpi. Działacze Polskiego Związku Pływackiego wysłali list do FINA pozbawiający go szans na spełnienie swoich marzeń.
busy do holandii

– Cieślak nie wykonał normy „A” w wyznaczonych przez PZP zawodach w 2016 roku, więc nie może być zgłoszony do udziału w IO Rio. Nie ma żadnej podstawy do stwierdzenia, że sztucznie blokujemy jego udział igrzyskach olimpijskich. Od strony organizacyjnej Marcin miał zapewnione wszystkie warunki do przygotowań – napisał w swoim oświadczeniu szef szkolenia PZP Jan Wiederek.
cieślak2

Z tymi słowami nie zgadza się natomiast ojciec poszkodowanego: – To dyskwalifikuje cały zarząd PZP. Każdy związek sportowy na świecie, w każdej dyscyplinie robi wszystko, by ich zawodnik pojechał na najważniejszą imprezę, niestety w Polsce jest inaczej – powiedział Krzysztof Cieślak.

źródło: fakt.pl


(Visited 134 times, 1 visits today)