" />
Chcieliście, by Niemcy zabrali się za imigrantów? No to macie, zaczęli od „leniwych Polaków”

Mówili, by wzięli się ostrzej za tych imigrantów. Mówili, że nie mogą dać na sobie pasożytować ludziom, którzy emigrują tylko dlatego, iż nie chce im się pracować. I Niemcy wreszcie się na takie stanowcze kroki zdecydowali A że najgłośniej namawiali ich do tego, za wschodnią granicą, zaczęli od mocnego uderzenia w przybyszów zza Odry.

Bo z imigrantami trzeba ostro…
W środę rząd kanclerz Angeli Merkel zakończył prace nad nowymi przepisami, które odbiorą prawo do wciąż atrakcyjnego niemieckiego socjalu tysiącom Polaków. Zabranie się za nich, a także Włochów, Rumunów, Bułgarów i wszystkich innych emigrujących do Niemiec obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej Niemcom po prostu najbardziej się opłaca.

Prawie milion migrantów z Bliskiego Wschodu też jest kosztowny w utrzymaniu, ale wielu z nich wkrótce może otrzymać bilety powrotne, a reszta to kandydaci do zasilenia rynku pracy tanią siłą roboczą. Pracownikiem chętnym wykonywać takie fachy, którymi Europejczycy raczej pogardzają. Tymczasem setki tysięcy imigrantów spod wschodniej granicy UE przybywało do Niemiec tylko po to, by żyć na zasiłkach.

Przyjeżdżali bez znalezionej wcześniej pracy i nie opłacało im się jej szukać na serio. Ustawiali się w kolejce po niemieckie pieniądze i robili wszystko, by udowodnić, że są skazani na bezrobocie i życie na zasiłku. A wielu, gdy zdobyło do niego prawo, wracało do swojej ojczyzny, by tam spędzać większość czasu.

Wszystko to działo się za miliardy euro z kieszeni niemieckich podatników. Z najnowszych danych opracowanych przez Bundesagentur für Arbeit na podstawie informacji z czerwca wynika, że w Niemczech żyło prawie pół miliona obywateli innych państw UE, którzy utrzymywali się ze świadczeń socjalnych. To ponad 10 proc. wszystkich „unijnych imigrantów” w Niemczech.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Koniec z turystyką socjalną

Większość to Polacy. Dzięki systemowi pomocy społecznej utrzymuje się ich aż 92 tys. Inne najliczniejsze grupy beneficjentów niemieckiego socjalu stanowi 71 tys. Włochów, 70 tys. Bułgarów, 57 tys. Rumunów i 46 tys. Greków.– To oczywiste, że każdy, kto tu żyje, pracuje i płaci podatki ma także prawo do korzystania z naszego systemu socjalnego. Co do tych, którzy nigdy tutaj nie pracowali i polegają tylko na pomocy finansowej państwa, zastosowanie ma zasada, że powinni ubiegać się o środki na życie od swojej ojczyzny – oznajmiła w środę minister pracy Andrea Nahles.Przygotowany przez jej resort projekt zakłada, iż wkrótce ci, którzy przyjeżdżają do Niemiec bez pracy, prawo do korzystania z systemu socjalnego zyskają dopiero po pięciu latach. Koniec z wypłatami rzędu 400-500 euro miesięcznie i pomocą w utrzymaniu mieszkania tylko za przeprowadzkę do RFN. Rząd w Berlinie powiedział stanowcze „nie” tzw. turystyce socjalnej.

Oszczędzą euro, zarobią punkty w sondażach
Teraz losy nowelizacji zasad przyznawania zasiłków będą zależały od niemieckiego parlamentu, ale są raczej przesądzone. Liberalni i lewicowi parlamentarzyści oburzają się, iż gabinet Angeli Merkel poważył się na podstawowe idee przyświecające funkcjonowaniu UE. Jednak przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, oraz w świetle popularności populistycznych i antyimigranckich konkurentów, rządzący Niemcami nie mają ucieczki przed przykręceniem śruby obcym.

A już zobaczyli, że to działa. Notowania CDU poprawiły się, gdy rząd zabrał się ostrzej za migrantów z Bliskiego Wschodu. Tylko, że wkurzonemu na imigrację społeczeństwu od dawna przeszkadzała nie tylko „islamizacja” i ryzyko terroryzmu. Dla wielu bardziej bolesne było to, że rodowitych Niemców pozbawiano części legendarnych niegdyś praw socjalnych, by dzielić się z „leniami” ze Wschodu.

źródło: natemat.pl
Reklama
Newsy
REKLAMA
OBSŁUGIWANE REGIONY W HOLANDII

- Den Helder - Harlem - Amsterdam - Lejda - Haga - Amsterdam - Rotterdam - Alemre - Huizen - Utrecht - Gouda - Dordrecht - Zeist - Amersfoort - Zeist - Arnhem - Apeldoorn - Epe - Deventer - Tilburg - Breda - Rossendal - Beregem op Zoom - Eindhoven - Venlo - Helmond - Best - Roeromnd

CODZIENNIE DO HOLANDII
OBSŁUGIWANE REGIONY W POLSCE

- ZACHODNIOPOMORSKIE - POMORSKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE - LUBELSKIE - PODKARPACKIE - ŚWIĘTOKRZYSKIE - MAŁOPOLSKIE - ŚLĄSKIE - DOLNOŚLĄSKIE - OPOLSKIE

Polska
niemcy

- Berlin - Poczdam - Drezno - Lipsk - Halle - Magdeburg - Hanower - Brema - Bielefeld - Padeborn - Monachium - Norymbergia - Munster - Dortmund - Essen - Dusseldorf - Kolonia - Bonn - Frankfurt nad Menem - Manheim - Heidelberg - Stuttgart - Monachium

Niemcy
belgia

- Burgia - Knokke Heist - De Hann - Gandawa - Antwerpia - Bruksela - Namur - Charleroi - Mons - Kortrijk - Popreinge

belgia
Tagi
Loading...