Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z Amerykanami, Brytyjczykami i Szwajcarami zatrzymało 12 osób. Grupa w ciągu trzech lat działalności przemyciła 150 kilogramów kokainy. Ich wartość opiewa na 30 milionów złotych.

narkotyki

Jak donosi CBŚP, grupą przestępczą dowodzili obywatele Polski. Nasz kraj była centrum dystrybucji kokainy. Narkotyk przerzucano do Europy z Ameryki Środkowej i Południowej, m.in. z Argentyny, Brazylii i Panamy. Kurierzy przewozili kokainę w żołądku

Zatrzymani Polacy pochodzili z Głogowa. Zajmowali się przede wszystkim kupowaniem narkotyków i organizowaniem transportu. W tym celu werbowali kurierów, głównie rodaków.

Jeden z zatrzymanych obywateli Polski połknął aż półtora kilograma narkotyku zapakowanego w małe torebki.

Aż jedna piąta przemycanych narkotyków trafiała na polski rynek. Resztę kierowano do Europy Zachodniej. Kokaina była bardzo dobrej jakości. Jej czystość wynosiła aż 90%. Oznacza to, że z jednego przemyconego przez kuriera kilograma można było wytworzyć aż 9 kg sprzedawanego narkotyku.

Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło nie tylko narkotyki. Oprócz wspomnianych 15 kg kokainy i 6 kg amfetaminy, wartych ponad 3 miliony złotych, przechwycono cztery pistolety i amunicję.

Grupa zajmowała się także nielegalną produkcją papierosów. Jej członkami byli nie tylko Polacy. Zatrzymano też Holendrów, Nigeryjczyków, Turków i Kolumbijczyków.

źródło: o2.pl
1