Przeskocz do treści

Busy z Stalowa Wola do Holandii

Oferujemy codzienne przejazdy busem do Holandii, w systemie z adresu pod adres, zarówno z samego miasta jak i terenu całego powiatu stalowowolskiego. Busy ze Stalowa Wola do Holandii wyjeżdżają codziennie w godzinach popołudniowych.

Busy z Stalowa Wola do Holandii
Codzienne busy do Holandii, bez przesiadek, z adresu pod adres

Busy z Stalowa Wola do Holandii

Stalowa Wola to miasto w województwie podkarpackim, położone w kotlinie sandomierskiej. Przez miasto Stalowa Wola przepływa rzeka San. Miasto powstało jako rezultat decyzji budowy COP (Centralnego Okręgu Przemysłowego), ponieważ w 1938 roku zatwierdzono budowę Zakładów Południowych.

Co ciekawe miasto powstało na terenie królewskiej wsi Pławno, o której co ciekawe pierwsze zapiski widnieją już w XV wieku.

Busy z Stalowa Wola do Holandii

Rozwój miasta związany z Zakładami Południowymi, które w 1948 roku zyskały miano Huty Stalowa Wola. Jadąc busem do Holandii w Stalowej Woli możemy znaleźć też drugi ogromny zakład przemysłowy.

Dokładnie Elektrownia Stalowa Wola, która co ciekawe początkowo była tylko zakładem wspomagającym dla Huty. Ponieważ zapotrzebowanie na energie elektryczną i cieplną w regionie było na tyle duże.

Elektrownia w latach 60 przeszła poważną modernizacje i stała się dostawcą energii dla całego regionu.

Przez zaledwie 60 lat miasto Stalowa Wola z małego osiedla urosło do rangi ogromnego miasta. Tym samym zajmuje już drugie po Rzeszowie miejsce jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, ponieważ już w 2017 roku wyprzedziła w tym rankingu Przemyśl.

foto: pixabay źródło: wikipedia