Przeskocz do treści

Busy z Sanok do Holandii

Codziennie busy do Holandii z Sanoka zawsze spod wskazanego adresu, zarówno z miasta jak i okolicznych miejscowości. Busy z Sanok do Holandii starują około godziny 15:00-16:00. Odbieramy spod wskazanego adresu

Busy z Sanok do Holandii
Widok na Rzekę San

Busy z Sanok do Holandii

Sanok jest jednym z najdalej na południowy wschód wysuniętych ośrodków miejskich w Polsce. Co ciekawe Sanok wraz z nieopodal leżącym Krosnem należą do jednych z najstarszych na świecie ośrodków górnictwa naftowego. W przeciwieństwie do innych ośrodków zlokalizowanych w innych częściach Polski te koło Sanoka istnieją od 1884 roku. Zarówno kopalnia jak i rafineria.

Busy z Sanok do Holandii
Busy z Sanok do Holandii. Zachowana zabytkowa kopalnia na terenie skansenu

Sanok jest niezwykle barwym miejscem. Nie tylko ze względu na jego liczne atrakcje i zabytki. Jego cechą charakterystyczną jest z całą pewnością różnorodność etniczna mieszkańców miasta, zarówno tych mieszkających przed laty jak i współcześnie. Tutaj dla ludności powstał kiedyś nawet specjalny dialekt, aby różnorodna etnicznie ludność mogła się ze sobą komunikować.

Wyjeżdżając z Sanoka busem do Holandii pamiętamy również, o tym że osobliwości temu miastu nadaje postać Zdzisława Beksińskiego. Polskiego grafika, który niegdyś tu tworzył i żył a z całą pewnością rozsławił miasto.

źródło: Wikipedia foto Pixabay