Przeskocz do treści

Busy z Rzeszów do Holandii

Codziennie busy do Holandii wyjeżdżają z Rzeszowa w godzinach popołudniowych. Zarówno z samego miasta jak i pozostałej części województwa podkarpackiego odbieramy pasażerów spod wskazanego adresu. Busy z Rzeszów do Holandii to przejazd bez przesiadek i zawsze pod wskazany adres.

Busy z Rzeszów do Holandii
Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie

Busy z Rzeszów do Holandii

Busy wyjeżdżające do Holandii ze stolicy województwa podkarpackiego codziennie przejeżdzają obok Pomniku Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie. Monument znajduje się w samym centrum Rzeszowa, ponieważ mieści się u zbiegu alei Łukasza Cieplińskiego i alei Józefa Piłsudskiego.

Pomnik jest upamiętnieniem walk, które miały miejsce na terenach ziemi rzeszowskiej. Już od samego początku monument wzbudzał wiele kontrowersji, ponieważ kojarzono go z oślimi uszami lub kobiecymi genitaliami.

W 2017 roku pomnik stał się powodem wielkiego konfliktu zainicjowanego przez IPN, ponieważ w związku z ustawą dekomunizacyjną miał zostać zburzony. Ostatecznie dzięki stawiennictwu prezydent miasta, pomnik ocalono.

Busy z Rzeszów do Holandii
Rzeszów: Most imienia Tadeusza Mazowieckiego

Wyjeżdżając busem z Rzeszowa do Holandii przejedziemy przez most imienia Tadeusza Mazowieckiego. Ponieważ jest to alternatywna droga wyjazdowa dla północnej obwodnicy miasta. Powstał w 2015 roku i co ciekawe początkowo nazwany był Mostem Północnym, ponieważ jest położony w północnej części miasta.

Jego obecną nazwę zaproponował prezydent miasta Tadeusz Ferenc. Przeprawa mająca 482 metry długości łączy ze sobą ulicę Rzecha z ulicą Lubelską.

źródło: wikipedia foto: pixabay