Dramat młodej kobiety rozegrał się w nocy z 10 na 11 marca w jednym z prywatnych mieszkań w Biedrzychowej pod Polkowicami (woj dolnośląskie). Miało tam dojść do gwałtu zbiorowego. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie. W sprawie zatrzymano sześciu mężczyzn, wśród nich są obcokrajowcy.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

– Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach natychmiast przystąpili do działań – powiedział „Gazecie Wrocławskiej” st. sierż. Przemysław Rybikowski p.o. oficera prasowego polkowickiej policji.

– W przeciągu kilkudziesięciu minut nasi policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie tym osobom zarzutów oraz dał podstawy dla sądu do zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych – dodał.Dwóch sprawców odpowie za gwałt, pozostali za to, że nie udzielili kobiecie pomocy. – Dwóm mężczyznom prokurator przedstawił zarzut popełnienia tego czynu wspólnie i w porozumieniu. Do sądu skierowano wnioski o ich tymczasowe aresztowanie – przekazała „Gazecie Wrocławskiej” Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

– Oprócz tego czterech innych mężczyzn usłyszało zarzuty nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie w sytuacji, kiedy znajdowała się ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.

Wobec tych osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem wszelkiego kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakazem opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportów – wyjaśniła prokurator.
busy do holandii
Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456

Oskarżeni o zbiorowy gwałt to Polacy, natomiast wśród osób oskarżonych o nieudzielenie pomocy są obywatele Ukrainy. Ze względu na charakter sprawy śledczy nie chcą podawać zbyt wielu szczegółów dotyczących prowadzonego śledztwa.

źródło: fakt

(Visited 215 times, 1 visits today)