Bojownicy z ISIS nie znają podstaw islamu twierdzą eksperci. Zwracają uwagę na to, że z grupy 3 tys. ludzi, którzy ostatnio dołączyli do bojówek, jedynie 5 znało Koran na pamięć, a ponad 600 stwierdziło, że „średnio” zna się na religii.

Jeden z bojowników ISIS – 32-letni Europejczyk twierdzi, że zrozumiał, do czego się zapisał dopiero, gdy przy wypełnianiu „deklaracji członkowskiej” ISIS, imam zapytał go, kogo powiadomić, gdy zginie w walce. Kolejny rekrut ISIS, Karim Mohammad-Aggad, brat jednego z zamachowców, którzy zaatakowali Paryż zapytany przez sędziego, jak ocenia wprowadzanie szariatu przez ISIS odparł, że „nie ma wystarczającej wiedzy religijnej, by odpowiedzieć na to pytanie”. Z kolei Mohammed Ahmed i Jusuf Sarwar, którzy stanęli przed sądem z Birmingham przyznali, że tak mało wiedzieli o islamie, że gdy wstąpili do ISIS, zamówili książki „Koran dla opornych”.

isis2Tariq Ramadan, który wykłada teorię islamu na uniwersytecie w Oxford,twierdzi, że ISIS ma mało wspólnego z prawdziwym islamem. Zwłaszcza, że przywódcy tej terrorystycznej organizacji to byli świeccy współpracownicy Saddama Husseina. Dlatego też wzywa swych kolegów, by jasno wykazali zarówno muzułmanom, jak i wyznawcom innych religii, że „ludzie, którzy walczą po stronie ISIS to zwykli kryminaliści, a nie męczennicy”.

„Nic w islamie nie tłumaczy zabijania niewinnych” 

źródło: wiadomosci.dziennik.pl/

(Visited 50 times, 50 visits today)