Czterej mężczyźni zatrzymani kilka dni temu w Belgii, planowali zabójstwo polityka skrajnej prawicy. Takie nieoficjalnie doniesienia pojawiły się w tamtejszych mediach. Wcześniej informowano też, że celem niedoszłych zamachowców miał być dworzec kolejowy w Antwerpii – drugim co do wielkości mieście w Belgii.
niedziela do polski Busy do Holandii

Mężczyźni, którzy usłyszeli zarzut udziału w organizacji terrorystycznej, zostali kolejny raz przesłuchani. Policja i prokuratura nie ujawniają szczegółów śledztwa, pojawiają się tylko nieoficjalne informacje – jak te, że zamachowcy chcieli zabić jednego z flamandzkich nacjonalistów z Antwerpii.

Według belgijskich mediów, właśnie w tym portowym mieście zatrzymani mężczyźni chcieli przeprowadzić zamach. Kilka dni temu informowano, że członkowie rozbitej siatki terrorystycznej planowali zaatakować w tłumie, na dworcu kolejowym.
niedziela do polski

Pojawiły się także doniesienia, że mężczyźni werbowali osoby chętne do wyjazdu do Syrii, by walczyć w szeregach dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego. Na razie nic nie wskazuje na to, by zatrzymani mężczyźni mieli związek z terrorystami, którzy 22 marca przeprowadzili zamachy na lotnisku i w metrze w Brukseli.
źródło onet.pl