Przeskocz do treści

Belgia: awaria elektrowni atomowej.

To wiadomości z ostatniej chwili! W Belgii doszło do awarii elektrowni atomowej. Informację podała Państwowa Agencja Atomistyki. Według najnowszych informacji konieczne było wyłączenie jednego z reaktorów. Cała Belgia jest zszokowana, jak rząd mógł to ukrywać przed obywatelami.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

W belgijskiej elektrowni jądrowej doszło do awarii. Uszkodzony jest obieg wody w najstarszym z reaktorów. Został on wyłączony. Na początku wyłączenie reaktora tłumaczono od dawna zaplanowanymi pracami konserwacyjnymi. Z czasem jednak prawda wyszła na jaw.

– 23 kwietnia operator elektrowni jądrowej Doel zidentyfikował niewielki wyciek wody w jednym z obiegów chłodzenia reaktora. Wyciek ten nie miał skutków radiologicznych na terenie elektrowni, ani poza nią. Pomimo tego, zgodnie z procedurami, praca reaktora została zatrzymana. Reaktor zostanie ponownie uruchomiony po wykonaniu koniecznych napraw – czytamy w oświadczeniu.
Codziennie busy do Holandii, Niemiec, Belgii

Belgia: awaria elektrowni atomowej

Jak donoszą lokalne media usunięcie awarii, będzie skomplikowane. Jest to wywołane tym, że usterka zlokalizowana jest w miejscu, gdzie pracownicy mogą przebywać tylko przez krótki czas, ze względu na promieniowanie. Operator elektrowni zapewnia, że nieszczelne miejsce nie zagraża środowisku ani ludziom. Podobne zapewnienia przekazuje Belgijski Urząd Nadzoru Elektrowni Jądrowych. Uważają, że wyciek, do którego doszło, jest minimalny i nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia.

Telewizja Deutsche Welle informuje o licznych pozwach ze strony ekologów względem Belgi i operatorowi elektrowni. Wskazują oni na liczne awarie i tysiące pęknięć w zbiornikach. Według nich z każdą chwilą rośnie ryzyko katastrofy atomowej.Możliwe, że rząd Belgi również nie dzieli się z opinią publiczną rozmiarem uszkodzeń reaktora, podobnie jak to zrobili z informacją o samej awarii. Miejmy nadzieję, że tak jednak nie jest i ich zapewnienia się sprawdzą.

źródło: pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *