Belgia: W nocy z wtorku na środę przeprowadzono w Brukseli operację antyterrorystyczną, która zakończyła się aresztowaniem czterech osób i odnalezieniem broni, w tym karabinów typu Kałasznikow – poinformowały belgijskie media.
busy do holandii, niemiec, belgii
Codzienne przejazdy do Polski, Niemiec, Belgii, Holandii. Zadzwoń +48 533 123 456

Według dziennika „Le Soir”, belgijska policja przeprowadziła przeszukania w sześciu miejscach w stołecznej dzielnicy Anderlecht.

Gazeta powołuje się na prokuraturę federalną Belgii, która sądzi, że zatrzymane osoby są powiązane z działającą w Belgii grupą motocyklistów określających siebie jako „Jeźdźcy Kamikadze”. Belgijskie media twierdzą, że mają oni związki z dżihadystami.

Według źródeł publicznego nadawcy RTBF, wśród znalezionej broni były przynajmniej dwa kałasznikowy i amunicja.

Jak również podaje „Le Soir” w środę rano aresztowano na przedmieściach Lille, na północy Francji, 42-letniego mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego; także on jest podejrzany o powiązania z „Jeźdźcami Kamikadze”. Zatrzymanie mężczyzny było wspólną akcją francuskich i belgijskich sił bezpieczeństwa.

Belgia – media podają, że grupa „Jeźdźcy Kamikadze” powstała w 2003 roku na przedmieściach Brukseli. Jest podejrzana o próbę przeprowadzenia ataku terrorystycznego w stolicy Belgii pod koniec 2015 roku.

W październiku 2016 roku dwóch członków tej organizacji zostało skazanych za przynależność do organizacji terrorystycznej: 30-letni Said Saouti na sześć lat więzienia oraz 27-letni Mohamed Karay na trzy lata. Dziennik „La Libre” podaje, że ta grupa motocyklistów liczy 30-50 członków, w większości muzułmanów.

Według belgijskiej prokuratury federalnej, na którą powołuje się AFP, środowe aresztowania nie mają związku ze śledztwami wokół ataków przeprowadzonych w Paryżu w listopadzie 2015 roku, na brukselskie metro i lotnisko w marcu 2016 roku czy próbą ataku na brukselski Dworzec Centralny, do której doszło 21 czerwca br.

źródło: dziennik.pl

Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski


(Visited 50 times, 1 visits today)