Tomasz Miłkowski, komendant małopolskiej policji, uważa, że zamach terrorystyczny podczas Światowych Dni Młodzieży jest prawie niemożliwy. Jego zdaniem niedawny atak w Nicei, w którym zginęły 84 osoby, nie był ostrzeżeniem przed ŚDM w Krakowie. Według komendanta największym wyzwaniem będzie zapewnienie pielgrzymom sprawnego przemieszczania się po Krakowie i okolicach.
ŚDM

Tomasz Miłkowski, komendant małopolskiej policji, nie obawia się zagrożenia terrorystycznego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. „To jest praktycznie niemożliwe. Do tej pory zamachy odbywały się w państwach zachodniej Europy, gdzie już w drugim i trzecim pokoleniu żyją potomkowie imigrantów z krajów o innej kulturze. To z nich zazwyczaj wywodzą się zamachowcy” – uspokaja małopolski komendant w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”. Komendant małopolskiej policji uważa, że wśród zorganizowanych grup pielgrzymów i przedstawicieli lokalnych społeczności katolickich łatwiej będzie namierzyć potencjalnego terrorystę, jeśli będzie on próbował podszywać się pod kogoś lub wtopić się w tłum.
Niedziela
Zdaniem szefa policji w Małopolsce, zamachowcy zazwyczaj nie atakują przedstawicieli innych religii na ich terenie. – Atak na inną religię na jej terenie byłby przekroczeniem granicy, która do dziś na szczęście jest przestrzegana – przekonuje Tomasz Miłkowski w rozmowie z „DzP”. Komendant przypomina, że pielgrzymi powinni mieć oczy dookoła głowy i reagować na podejrzane zachowanie i sytuacje, ale z zachowaniem rozsądku. Powinni też pamiętać, że na uroczystości z ŚDM nie powinni zabrać ze sobą żadnych przedmiotów, które w przepisach określone są jako niebezpieczne, np. noży o ostrzu długości powyżej 10 cm.DRAMAT PIELGRZYMÓW : JECHALI NA ŚDM DO KRAKOWA TRAFILI NA ZAMACH W MONACHIUM —> CZYTAJ DALEJ

źródło: fakt.pl


(Visited 1 186 times, 1 visits today)