Guy Verhofstadt, lider Porozumienia Liberałów i Demokratów w PE i były premier Belgii, odniósł się do słów polskiej premier na swoim profilu na Facebooku.
guy_verhofstadt_afp_625„W moim przekonaniu, premier Beata Szydło idzie o krok za daleko, zajmując wrogie stanowisko wobec instytucji UE. Rząd PiS nadużywa swojej większości parlamentarnej, czym narusza polską konstytucję i zasady demokratycznego państwa. Polska przesuwa się poza granice wyznaczone przez wartości UE”.

„Polska jest częścią Europy. Polacy ciężko walczyli, aby zapewnić sobie demokrację i praworządność . PiS nie ma prawa naruszać tych wartości. Masowe manifestacje dwa tygodnie temu w Polsce to wyraźny znak, że Polacy nie akceptują działań rządu” – napisał Verhofstadt.


To kolejny raz, kiedy lider Porozumienia Liberałów i Demokratów w PE krytykuje polską premier. Na początku marca Verhofstadt wzywał Beatę Szydło do respektowania orzeczenia TK.

„Mam nadzieję, że sugestia, iż polski rząd nie będzie traktował orzeczenia Trybunału jako wiążącego nie jest prawdziwa” – napisał wówczas były premier Belgii, zwracając uwagę na to, że Polacy uważnie obserwują posunięcia gabinetu kierowanego przez Beatę Szydło. „Wiem, że nie pozwolą oni PiS na manipulacje, które oddalą ich wspaniały kraj na Wschód, z dala od demokracji i transatlantyckiej wspólnoty wartości” – dodał.
źródło : wp.pl
11

(Visited 189 times, 1 visits today)