Przeskocz do treści

Atak terrorystyczny w Londynie. Strzały na Moście Londyńskim

Atak na Moście Londyńskim zostaje oficjalnie uznany za atak terrorystyczny. Napastnik nie żyje - poinformowała na konferencji prasowej policja w Londynie.
Wszystko zaczęło się od ataku nożownika. Świadkowie zdarzenia próbowali obezwładnić mężczyznę, zanim na miejscu pojawiła się policja. Służby pierwszą informację o zdarzeniu otrzymały o godz. 13.58 czasu miejscowego. Napastnik, zanim został obezwładniony, ranił nożem wiele osób. Nóż z ręki wyrwał mu jeden z cywilów, który brał udział w pierwszej próbie powstrzymania mężczyzny.

Policja strzeliła do nożownika, zmarł w wyniku odniesionych ran. Wiadomo, że służby sprawdzają teraz okolice London Bridge, upewniając się, że nie ma tam zagrożenia.
Nie podano do informacji publicznej stanu zdrowia osób zaatakowanych. Jednak burmistrz Londynu Sadiq Khan przekazał, że niektórym ofiarom napastnik zadał poważne obrażenia.

Burmistrz Londynu wydał oświadczenie, pisząc o "przerażającym ataku". Zaznacza, że celem władz jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, a ci, którzy próbują je naruszyć, nigdy nie odniosą sukcesu. Sadiq Khan prosi, by osoby, które przebywają w Londynie unikały okolic miejsca ataku.
źródło: gazeta/onet/twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat