Do ataku piłą mechaniczną doszło w galerii handlowej w centrum Mińska. Zginęła kobieta. Co najmniej jedna osoba została ranna – informuje portal Tut.by, powołując się na świadków zdarzenia. Ataku dokonał 18-letni Białorusin. Wcześniej informowano, że napastników było dwóch.

0005ZY9J2M06WY74-C431

Mamy nagrania z kamer monitoringu, z których jasno wynika, że napastnik był jeden. Wszelkie informacje mówiące, że było ich dwóch, są związane z tym, że mężczyzna najpierw był widziany z piłą, a później z siekierą – oświadczył przedstawiciel komitetu śledczego Alaksiej Wołkau.

Według informacji Alaksandra Barsukaua z mińskiej milicji, mężczyzna wszedł do centrum handlowego bocznym wejściem około godz. 17.30 (16.30 w Polsce). Miał ze sobą futerał od gitary, w którym schowana była siekiera. Był dobrze ubrany.

Napastnik uruchomił piłę i śmiertelnie ranił ok. 30-letnią kobietę. Następnie zaatakował kolejną osobę. Udało jej się uciec, choć została ranna. Potem sprawca zaczął grozić innym klientom galerii handlowej.

Jak podała milicja, w zatrzymaniu mężczyzny pomógł pracownik ochrony sklepu.

Podejrzany jest obywatelem Białorusi i mieszka w Mińsku. Wszczęto śledztwo z paragrafu o zabójstwo. Maksymalny wymiar kary w tym przypadku to pozbawienie wolności do 25 lat, dożywocie lub kara śmierci.

Motywy przestępstwa nie są znane. Milicja kontynuuje czynności na miejscu zdarzenia.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-atak-pila-mechaniczna-w-galerii-handlowej-jedna-osoba-nie-zy,nId,2287838#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome