Przeskocz do treści

Atak na Polaka w Wielkiej Brytanii. „Wracaj do pie****onej Polski”

Świadek, który nagrał całe zdarzenie, twierdzi, że agresja Brytyjczyka nie była niczym sprowokowana.Inni pasażerowie nie siedzieli bezczynnie. Ludzie ujęli się za zaatakowanym Polakiem i kazali agresywnemu mężczyźnie się zamknąć. W autobusie wybuchła słowna awantura, którą postanowił skończyć kierowca - informuje Daily Mail. Niestety nawet jego interwencja nie poskutkowała.

Jedź do domu. Jedź krzyczeć "Polska". Jesteśmy w pie****onej Anglii. Zamknijcie zagraniczne mordy. Kto jest z Anglii? Nikt z was. Większość z was jest z zagranicy - wykrzykiwał mężczyzna w białym T-shircie.

W końcu kierowca nie wytrzymał. Równie kwiecistym językiem jak agresywnego mężczyzny, kazał mu opuścić autobus. Na temat nieprzyjemnej sytuacji wypowiadali się później świadkowie. Jeden z nich stwierdził, że jest w szoku, gdy słyszy, że można w taki sposób potraktować człowieka tylko dlatego, że jest obcokrajowcem.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Patrzenie, że ktoś został tak potraktowany sprawiło, że poczułam się źle. Mam tylko nadzieję, że takie sytuacje nie pogorszą wizerunku Brytyjczyków. Cieszę się, że ludzie się za nim wstawili (za Polakiem - przyp. red.) - komentuje Michelle, która również podróżowała tym autobusem.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *