Przeskocz do treści

Busy do Holandii | Atak na kolej w Niemczech. Stanęły pociągi

Atak na kolej w Niemczech. Podpalone kable instalacji kolejowej, a w efekcie wstrzymany ruch pociągów w kilkunastu punktach na terenie Niemiec. Nocą ogień podłożono m.in. w Berlinie, Hamburgu, Kolonii, Dortmundzie, Lipsku i na terenie Dolnej Saksonii. Do tej pory do ataku nie przyznała się żadna organizacja.

 




busy do holandii, niemiec, belgii
Codzienne przejazdy do Polski, Niemiec, Belgii, Holandii. Zadzwoń +48 533 123 456

Niemieccy kolejarze poinformowali o 13 przypadkach pożarów kabli, co spowodowało zakłócenia w pracy instalacji sygnalizacyjnej i doprowadziło do przerw w ruchu.

Policja uważa, że ataki były ze sobą powiązane i mogły mieć podłoże polityczne. Służby kolejowe zastrzegają, że choć latem z powodu wysokich temperatur dochodzi czasem do samoistnych zapłonów kabli, to tym razem nie chodzi o problemy techniczne.

Podpalenia sparaliżowały także pracę dworca szybkiej kolei miejskiej Treptower Park w Berlinie. Do zakłóceń w kursowaniu pociągów doszło też na trasie do Bochum, Lubeki i Drezna.

Reakcja na szczyt G20?

Śledczy podejrzewają, że ataki związane są ze zbliżającym się szczytem G20 w Hamburgu, a ich sprawcy pochodzą ze środowiska lewicowych ekstremistów.




[wcp-carousel id="631" order="DESC" orderby="date" count="10"]

7 i 8 lipca w Hamburgu odbędzie się szczyt, w którym uczestniczyć będą m.in. Donald Trump i Władimir Putin. Środowiska skrajnie lewicowe i antyglobalistyczne zapowiedziały protesty przeciwko spotkaniu.

źródło: o2.pl

Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat