W odległości jednej czwartej dystansu dzielącego Ziemię i Księżyc, przeleciała w sobotę asteroida. Co ciekawe, po raz pierwszy zauważono ją wcześniej tego samego dnia.
Asteroida

Ma długość od 15 do 45 metrów. Przeleciała w odległości równej jednej czwartej dystansu dzielącego Ziemię oraz Księżyc. Obiekt pozostawał w ukryciu aż do soboty, mimo że jego ścieżka przebiegała tuż obok naszej planety.
Asteroida ponadto podróżuje po dość dziwnej orbicie. 2016 QA2 wiele czasu spędziła w wewnętrznych regionach Układu Słonecznego – w pobliżu orbity Merkurego, Wenus i Marsa. Asteroida mogłaby spowodować poważne zniszczenia w skali lokalnej, jeżeli uderzyłaby w Ziemię. W 1908 roku obiekt o szerokości około 40 metrów eksplodował nad Syberią, spłaszczając drzewa na powierzchni 2137 km kwadratowych.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu
Aby zniszczyć cywilizację lub przyczynić się do globalnej katastrofy, potencjalna asteroida musiałaby mieć szerokość co najmniej 1 km. Naukowcy uważają, że dostrzegają około 95 proc. wszystkich tego typu obiektów, jednak przelatują one na tyle daleko od Ziemi, że nie stanowią zagrożenia.
źródło: wprost.pl


(Visited 289 times, 1 visits today)