Kora (64 l.) niedawno na stronach Fundacji Onkologicznej „Alivia” zwróciła się o pomoc w leczeniu choroby. Trzy lata temu u gwiazdy zdiagnozowano raka jajnika i teraz musi przyjmować leki zapobiegające jego nawrotowi.

– Od trzech lat choruję na nowotwór jajnika. Przeszłam trzy poważne operacje oraz dwa kursy chemii. Od kilku dni biorę lek o nazwie olaparib. Jest to skuteczny przeciwnik w walce z nowotworem jajnika w jego czwartej fazie, obarczonego mutacją w genie BRCA. Niestety nie jest w Polsce jeszcze refundowany. Mam nadzieję, że to się zmieni. Miesięczna dawka tego lekarstwa kosztuje 24 000 zł. Powinnam je brać do końca życia – można przeczytać na stronie fundacji.
Kora, żeby móc finansować kurację, podobno wyprzedaje swój majątek, m.in. warte milion złotych mieszkanie. To jednak pozwoli jej na leczenie przez jakiś czas, dlatego postanowiła zwrócić się o pomoc do innych i jak się okazuje, w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie.
– Odzew był większy niż w przypadku innych podopiecznych naszej fundacji. W ciągu pierwszego tygodnia udało się zebrać aż 72 tys. złotych! – powiedziała „Fleszowi” Maja Kochanowska z fundacji „Alivia”.
„Skarbonkę” Kory odwiedziło 15 tys. osób, z czego pieniądze wpłaciło 675. Cały czas można dołączyć do grona tych osób.

źródło: plejada

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
(Visited 163 times, 1 visits today)